Wydawca treści Wydawca treści

punkt edukacji leśnej - plaża nad Jeziorem Ostrowskim

Plaża nad pobliskim jeziorem o powierzchni 1 ha. Na miejscu znajduję się pomost, tablice informacyjne. Miejsce odpoczynku z przygotowanymi zadaszonymi ławkami oraz stołami. Dzięki łatwemu dojazdowi możliwość prowadzenia różnych form edukacyjnych, akcji oraz imprez edukacyjnych. Obiekt w nowym wydaniu udostępniono w 2015 roku wraz z nowym boiskiem do piłki siatkowej.


punkt edukacji leśnej - Uroczysko - Lubniewsko

Miejsce znajdujące się na terenie Leśnictwa Jeziora o powierzchni 1,52 ha, wyposażone w miejsce na ognisko, zadaszenia, boisko, tablice informacyjne. Cały teren obsadzony roślinnością krzewiastą i drzewiastą. Jest głównym miejscem na trasie ścieżek rowerowych. Dzięki atrakcyjnemu położeniu daje możliwość prowadzenia wszelkich form edukacyjnych, akcji oraz imprez okolicznościowych. Obiekt Uroczusko-Lubniewsko oddano do użytkowania w nowej formie w 2015r.

Tak jest..

 

Tak było ..                                                                                                                                                                                          


punkt edukacji leśnej - aleja drzew pomnikowych w leśnictwie Długoszynek

Punkt edukacji leśnej


punkt edukacji leśnej - Szkółka leśna

Szkółka leśna w Ostrowiu jest miejscem produkcji sadzonek dla nadleśnictw.


punkt edukacji leśnej - plantacja nasienna modrzewia europejskiego

Plantacja nasienna modrzewia założona w leśnictwie Brzeźno w 2003 roku. Jest punktem edukacyjnym na potrzeby produkcji nasion.


leśna wiata edukacyjna

Leśna wiata edukacyjna na terenie szkółki leśnej w Ostrowiu


Izba edukacji leśnej

Izba edukacji leśnej

Znajduję się w budynku na szkółce leśnej Ostrów. Wyposażona w spreparowane zwierzęta, ptaki i owady, tablice poglądowe, mikroskopy i inne pomoce oraz sprzęt multimedialny służące do edukacji leśnej. Przeprowadzane są tam prelekcje, pogadanki, konkursy i prezentacje multimedialne.