Wydawca treści Wydawca treści

Izba edukacji leśnej

Izba edukacji leśnej znajduję się w budynku na szkółce leśnej Ostrów. Wyposażona w spreparowane zwierzęta, ptaki i owady, tablice poglądowe, mikroskopy i inne pomoce oraz sprzęt multimedialny służące do edukacji leśnej. Przeprowadzane są tam prelekcje, pogadanki, konkursy i prezentacje multimedialne.


punkt edukacji leśnej - plaża nad Jeziorem Ostrowskim

Plaża nad pobliskim jeziorem o powierzchni 1 ha. Na miejscu znajduję się pomost, tablice informacyjne. Miejsce odpoczynku z przygotowanymi zadaszonymi ławkami oraz stołami. Dzięki łatwemu dojazdowi możliwość prowadzenia różnych form edukacyjnych, akcji oraz imprez edukacyjnych. Obiekt w nowym wydaniu udostępniono w 2015 roku wraz z nowym boiskiem do piłki siatkowej.

Zdjęcie przedstawia fragment boiska do piłki siatkowej


Plantacja modrzewia europejskiego

Plantacja Modrzewia europejskiego

W 2003 roku na terenie Nadleśnictwa Sulęcin została założona plantacja Modrzewia europejskiego. Powierzchnia całkowita plantacji to 7,25 ha w tym na obszarze 5,5 ha posadzono sadzonki.


punkt edukacji leśnej - Uroczysko - Lubniewsko

Miejsce znajdujące się na terenie Leśnictwa Jeziora o powierzchni 1,52 ha, wyposażone w miejsce na ognisko, zadaszenia, boisko, tablice informacyjne. Cały teren obsadzony roślinnością krzewiastą i drzewiastą. Jest głównym miejscem na trasie ścieżek rowerowych. Dzięki atrakcyjnemu położeniu daje możliwość prowadzenia wszelkich form edukacyjnych, akcji oraz imprez okolicznościowych. Obiekt Uroczusko-Lubniewsko oddano do użytkowania w nowej formie w 2015r.

Tak jest...

Zdjęcie przedstawia teren uroczyska Lubniewsko z wiatami i spacerującymi ludźmi

Zdjęcie przedstawia teren uroczyska Lubniewsko z wiatami i spacerującymi ludźmi

 

Tak było ...

Zdjęcie przedstawia Stare wejście na teren uroczyska

 

Zdjęcie przedstawia stare wiaty na uroczysku Lubniewsko

 


Ścieżka edukacyjna ,,Widłak"

Ścieżka edukacji leśnej na terenie Szkółki w Ostrowiu.