Wydarzenia Wydarzenia

XI Konferencja Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie

W dniach 24 - 25 marca 2015 r. w Rogowie odbyła się XI Konferencja Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie poświęcona zagadnieniom związanym z grzybami i porostami w lasach pt. „Grzyby i porosty w lasach - ochrona i użytkowanie”.

W dniach 24 - 25 marca 2015 r. w Rogowie odbyła się XI Konferencja Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie  poświęcona zagadnieniom związanym z grzybami  i porostami w lasach pt. „Grzyby i porosty w lasach  - ochrona  i użytkowanie".
W konferencji, na zaproszenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej LZD SGGW Rogów, udział wzięli przedstawiciele: Generalnej Dyrekcji  Lasów Państwowych, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, regionalnych dyrekcji lasów państwowych, środowisk naukowych, nadleśnictw, parków narodowych, parków krajobrazowych, instytucji i urzędów publicznych  oraz organizacji pozarządowych a także przedstawiciele mediów.
Nadleśnictwo Sulęcin reprezentowała  Kinga Adamska-Gerber.
Podczas konferencji szeroko dyskutowano na temat oceny stanu poznania różnorodności gatunkowej grzybów leśnych; określenia optymalnych dla chronionych grzybów metod gospodarowania w lasach; kształcenia umiejętności rozpoznawania chronionych gatunków grzybów oraz kształtowania świadomości biocenotycznej roli grzybów w ekosystemach leśnych.
Konferencja poświęcona była doskonaleniu praktycznych metod ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie, szczególnie roli grzybów w ekosystemach leśnych. Miała charakter ogólnopolskiego forum wymiany doświadczeń i poglądów w tym zakresie.